KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15016392

nr 1501 6392

Frans Wilhelm Odelmark

(1849-1937), Sverige

Skånegård. Signerad. Akvarell, bildmått: 39x42 cm, yttermått inklusive ram: 62x64 cm

Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 7 november 2022
kl 20:14:20

4/11 20:22:14 1      Vinnande bud

Frans Wilhelm Odelmark

Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark